Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

 • Bu etkinlik geçti.

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi

Nisan 22 @ 10:00 - Nisan 23 @ 18:00

KISA SÜRELİ ÇÖZÜM ODAKLI TERAPİ EĞİTİMİ NEDİR?

Bu model problemin kendisinden çok, çözüme odaklanan sistematik bir yaklaşım sunar. Danışanın güçlü yönleri üzerine yoğunlaşır. Çözüm, danışanın kendinden kaynak alır, bu durum danışanın öz güveni üstünde de olumlu bir etki yaratır. Kişinin şu ana kadar hiç denemediği ve yapamadığı ile değil, geçmişteki başarıları ile ilgilenir. Danışan sorunların daha baş edilebilir olduğu dönemleri hatırlamak konusunda cesaretlendirilir. Varolan sorunu ortadan kaldırmayı amaçlamak yerine olumlu olanları yaratmayı ve çoğaltmayı hedefler.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ

Çözüm Odaklı Yaklaşımın temel prensipleri

Sistem Yaklaşımı kapsamında Çözüm Odaklı Danışmanlık
Çözüm Odaklı Danışmanlık Süreci: İlişki kurma, problemi dinleme, yeniden çerçeveleme, övgü, istisnaları belirleme, amaç belirleme, mucize sorular, derecelendirme çözüm geliştirme, mesaj yazma, değişimi fark etme
Çözüm Odaklı Danışmanlık Yaklaşımı soru örnekleri
Kısa süreli yaklaşım uygulamaları:
Bireysel Uygulamalar
Küçük Grup Uygulamaları
Okullarda Çalışan Uzmanlar İçin, Sınıf Ortamı Örnekleri
Ailelerle Çözüm Odaklı Yaklaşım Eğitim Yöntem ve Teknikleri: Programda bilgi aktarımı, rol canlandırma, kartlar ve oyuncaklarla içgörü çalışmaları, video izleme, küçük gruplarla yapılacak çalışmalar gibi teknik ve yöntemler kullanılacaktır.

KİMLER KATILABİLİR:

Psikiyatristler, psikiyatri hemşireleri, psikologlar, psikolojik danışman ve rehber öğretmenler, sosyal çalışmacılar, çocuk gelişim uzmanları ve üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyan 3. ve 4. Sınıf öğrencileri ile Aile danışmanları katılabilir.

ÖNEMLİ BİLGİ:

*Ödemenizi yaptığınız zaman info@personaterapi.com e-mail adresine veya 0545 567 16 00 numaralı telefonumuza bildirim yapabilirsiniz.

* Yaptırmış olduğunuz eğitim kayıtları için, eğitime 10 gün kala yapılacak olan iptal başvuruları kabul edilmeyecektir.

*Kayıt yaptırmış olduğunuz eğitime herhangi bir sebepten dolayı gelememeniz durumunda, ileri bir tarihte açılacak bir eğitimde kullanmak üzere hakkınızı koruyabilirsiniz.

* Kayıt yaptırmış ve ön ödeme yaptırmış olduğunuz eğitimi iptal etmeniz durumunda ön ödemeniz iade edilmeyecektir.

*Persona Terapi Psikolojik Danışmanlık Merkezi, eğitim yerini değiştirme hakkını saklı tutar, eğitim yerinin değiştirilme durumu olduğunda eğitim yeri 3 gün öncesinden katılımcılara e-posta yada sms yoluyla bilgilendirmesi yapılır.

*Persona Terapi Psikolojik Danışmanlık Merkezi, herhangi bir neden belirtmeksizin eğitimi iptal etme hakkını saklı tutar. Kursun iptal edildiği tarihten sonra katılımcıların ücretleri iade edilir.

*Persona Terapi Psikolojik Danışmanlık Merkezi, eğitimlerin iptal edilmesi durumunda katılımcıların uğrayacağı ulaşım, konaklama ve diğer hiçbir zarardan sorumlu değildir.

Öğrenci ve gruplara %10 indirim

Erken Kayıt: 1 Marta kadar  700 TL + KDV

Eğitim Ücreti: 800 TL + KDV

Son Başvuru Tarihi: 21 Nisan 2020

Hesap Numarası: Seda Aslan – Türkiye İş Bankası Iban: TR87 0006 4000 0012 2100 6103 15

Eğitmen: DR. ÖĞRETİM ÜYESİ NEVİN DÖLEK
Eğitim Sonunda Katılım Belgesi Verilecektir.

 

Bu Eğitime Katılmak İçin Aşağıdaki Formu Doldurabilirsiniz

  nevin-dolek-2-400x302

  Dr. Nevin Dölek Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden lisans, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümünden yüksek lisans derecesi almıştır.Doktorasını Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde “Çocuklar arasında zorbaca davranışlar” konulu tez çalışması ile tamamlamıştır. BAKIŞ Psikolojik Danışma ve Eğitim Merkezi kurucusu ve yöneticilerindendir. Aile ve çift terapisti olarak çalışmaktadır.

  Anne babalar, öğretmenler, yöneticiler ve gençlere çeşitli konularda seminerler, Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışma bölümünde dışarıdan sözleşmeli ve yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ders vermektedir. YÖRET, Türk Psikologlar Derneği, Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği üyesidir.

  Uluslar arası Okul Psikologları Derneği (ISPA)’ nın yönetim kurulunda kongre koordinatörlüğü ve Uluslar Arası Kriz Müdahale Komitesi Başkanlığı yapmaktadır. Çeşitli kitap ve dergilerde okul psikolojisi, çocuk gelişimi ve gençler üzerine makaleleri yayınlanmış olan Nevin Dölek aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi Kariyer Merkezi’ne danışmanlık desteği sağlamaktadır.

  Organizatör

  Psikolog Seda ASLAN
  Telefon:
  0554 841 76 67 - 0545 567 16 00
  E-posta:
  info@personaterapi.com

  Mekan

  Online Eğitim
  Corner Plus FSM Bulvarı Fethiye Mah. Sanayi Cad. No:263 Kat:3 Nilüfer / Bursa
  Nilüfer/Bursa, 16000 Türkiye
  + Google Haritalar
  Telefon:
  0545 567 16 00
  Website:
  www.personaterapi.com
  Whatsapp Hattı
  1
  Persona Terapi Whatsapp Hattı
  Persona Terapi Whatsapp Hattı